építészet : környezet : innováció
Bán Ferenc rajza

Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda bővítése tárgyában kiírt nyilvános tervezési versenypályázat

A pályázat eredménye.

Első helyezett a négyes számú pályamű: Építész Stúdió Kft.
Felelős építésztervezők: Pálfy Sándor DLA, Keller Ferenc.
Építész tervező: Kapitány József DLA, Fialovszky Tamás.
Építész munkatársak: Galina Zoltán, Félix Zsolt, Vajda Barbara.
Sporttechnológus: Judik Zoltán.
Uszodatechnológia: Debreczeni Józsefné.
Statikus tervező: Pongor László.
Épületgépész tervező: Oltvai András.
Villamos berendezések tervező: Kovács György.
Környezetrendezés tervező: Karády Gábor.
Közlekedés tervező: Rhorer Ádám.
Tűzvédelmi szakértő: Mészáros János.
Költségbecslést készítette: Trauttwein István.
Az első helyezéshez tartozó díj 7,5 millió Ft.

Második helyezett a tizenegyes számú pályamű: Wing Tervező Rt.
Felelős építésztervező: Szerdahelyi László.
Építészet: Bajzik Zsófia, Tündik Ferenc, Kőmíves Szabolcs.
Tűzvédelem: Egri György (Adjutor Kft.).
Tartószerkezet: Szántó László (Exon 2000 Kft.).
Épületgépészet, közművesítés: Koralovszki László, Nagy Etele (Körös Consult Kft.).
Uszodatechnológia: Szebeni Gábor (VízxVíz 99 Tervező Iroda Bt.).
Elektromos, sportvilágítás: Kelemen Ferenc, Üveges Zoltán (Kelevill Bt.).
TV közvetítés: Bárdos Tamás.
Közlekedés: Szegő János (Közlekedés Fővárosi Tervező Iroda Kft.).
Kertészet: Illyés Zsuzsanna (Pagony Táj- és Kertépítész Iroda).
Sporttechnológia és design: Schüller Ferenc (Schüller és Társa Kft.).
Költségvetés készítése: Scheer Sándor (Market Építő Rt.).
A második helyezéshez tartozó díj 4 millió Ft.

Rangsorolás nélküli harmadik helyezett a hatos számú pályamű: Kolba és Társai Építészstúdió Kft.
Felelős építésztervező: Károlyi István, Kolba Mihály.
Építészet: Hetessy Miklós.
Statikus: Szlancsik László.
Épületgépészet, közmű: Lovas József.
Vízgépészet, uszodatechnológia: Sallai József.
Elektromos: Piller Tamás.
Közlekedés: Rhorer Ádám.
Építész munkatársak: Urbán Attila, Serényi István, Flaisz Tamás, Belányi Zsolt, Koffler Vanda.
Makett: Benke Gábor.
A rangsorolás nélküli harmadik helyezéshez tartozó díj 3 millió Ft.

Rangsorolás nélküli harmadik helyezett a kilences számú pályamű: KÖZTI Rt.
Felelős építésztervező: Skardelli György.
Építész munkatársak: Gáspár László, Kádas Eszter, Lázár Ferenc, Farkas Zsolt.
Statikus tervező: Váczi Péter.
Gépész tervező: Berzsenyi Zoltán.
Elektromos tervező: Tóth Bertalan.
Közművek: Szalkai Béláné.
Kertészet: Havassy Gabriella.
Uszodatechnika: Porosz Géza (Porosz és Fia Mérnökiroda Bt.).
Árkalkuláció: Molnár János Pál (EC Harris).
A rangsorolás nélküli harmadik helyezéshez tartozó díj 3 millió Ft.

Rangsorolás nélküli negyedik helyezett a nyolcas számú pályamű: A&D Stúdió Kft.
Felelős építésztervező: Lázár Antal DLA, Dr. Magyar Péter.
Építész munkatársak: Álmos Csaba, Bojti Anna, Lennart Beier, Lázár Veronika, Pásztor Ádám, Póka Cecilia, Sill László, Sükösd Zoltán.
Gépészet, külső közmű: Bíró Péterné.
Elektromos tervező: Oláh András.
Sporttechnológia: Judik Zoltán.
Költségvetés: Dékány Imre.
Modell: Parádi Kornélia, Szőke Marianna.
A rangsorolás nélküli negyedik helyezéshez tartozó díj 2 millió Ft.

Rangsorolás nélkül a negyedik helyezett a kettes számú pályamű:
KISS ÉS JÁROMI ÉPÍTÉSZIRODA KFT.
Felelős építésztervező: Kiss Gyula.
Építész munkatársak: Helfrich Gábor, Konrád Péter, Erdélyi Tamás, Somogyi Tamás, Czetl Orsolya
Tájépítészet: Varga Zsuzsanna.
MÉLYÉPTERV KOMPLEX MÉRNÖKI Részvénytársaság
Építészet: Rákos Péter
Szerkezet: Péter Gábor.
Víztechnológiai: Debreczeni Józsefné.
Vízgépészet: Debreczeni Józsefné, Székehlyidi Klára.
Épületgépészet: Tóth Sándor.
Külső közmű, útépítés: Szabó Csaba.
Villamosenergia ellátás, irányítástechnika: Nagy Jenő.
Installáció és világítástechnika: Horváth István.
Sporttechnológia: Judik Zoltán.
A rangsorolás nélküli negyedik helyezéshez tartozó díj 2 millió Ft.

Az ötödik helyezett a hármas számú pályamű: Január 21 Bt.
Felelős terveő: Sylvester Ádám.
A társtervező: Nagy Márton.
Tartószerkezet tervező: Nagy Bence.
Gépész tervező: Wégner Mátyás.
Elektromos tervező: Nyári Ilona.
Vízgépészet: Sallai Zoltán.
Költségbecslés: Várnagy Ferencné Nagy Éva.
Az ötödik helyezéshez tartozó díj 1,5 millió Ft.

Egy, a pályázatból kizárt terv. (A kizárás oka a beadott alaprajzok nem kiírás szerinti léptéke.)
tervező: 4D Építész Stúdió Kft.
vezető építész tervező: ifj. Kószó József DLA
építész tervező: Rohács Viktor
építész munkatárs: Éles Péter, Priskin Zoltán, Szabó Antal, Ferenczi Bernadett
statika: Ungi Lajos

vélemény írásához jelentkezzen be »